Wyrafinowany i dopracowany produkt audio wymaga od słuchacza niezwykłej wrażliwości, doświadczania i obycia z naturalną muzyką a żywo, wnikliwej wiedzy o zależnościach występujących w systemach audio, a przede wszystkim osłuchania, żeby móc w pełni wykorzystać jego potencjał i autentycznie docenić.
 
 
 
W audio klienci przyzwyczaili się, że produkty mają być korektorem problemów, zamiast je skutecznie rozwiązać, próbują  niekorzystnie tuszować. W Verictum zdecydowanie zrywamy z takim podejściem i uważamy je za niezwykle szkodliwe. Dlatego nasze produkty, na czele z filtrami, nie są korektorami i nie tuszują błędów, pozwalają natomiast je odkryć i wyeliminować. Tylko tak możememy wyzwolić pełny potencjał posiadanego systemu w kierunku muzykalności i realności przekazu muzycznego!
 
Chyba każdy audiofil wie, że sprzęt audio związany ściśle jest z przepływem prądu do i pomiędzy poszczególnymi elementami zestawu audio. Energia elektryczna dostarczana z sieci energetycznej wprowadza bezpośrednio do systemu audio zakłócenia  powodowane przez przemysł, oraz wszelkie urządzenia elektryczne z sąsiedztwa itp.
Mamy zatem prąd pełen zakłóceń, niczym woda w rzece, która niesie ze sobą wszelkie zanieczyszczenia cywilizacji trafiające do niej z „brudnego” otoczenia.
Nie pijemy bezpośrednio wody z zanieczyszczonych rzek. Podobnie „zanieczyszczony” prąd dostarczony do naszych urządzeń audio nie przysłuży się odtwarzanej muzyce. Jeżeli nie zadbamy należycie o „czysty” prąd to nie pomogą nam najlepsze wzmacniacze, źródła dźwięku,kable głośnikowe czy interkonekty itp.
Ten "czysty" prąd nie może być oczyszczany poprzez zbyt mocne tłumienie zakłóceń oraz w sposób pozbawiający go "kaloryczności", ponieważ wpływa to na  uproszczenie odtwarzanego dźwięku. Przetłumiony "dźwięk" objawia się np. brakiem otwarcia i nośności w  wysokich rejestrach (skrócone, nienaturalnie szybko gasnące wybrzmienia np. talerzy perkusji), braku zróżnicowania barwowego (np. dwa różne instrumenty np. skrzypce i altówka grają podobnie barwowo, słuchacz nie jest w stanie rozpoznać jaki w danym momencie gra instrument )  braku faktur i oddana rytmu w niższych rejestrach. Bardzo trafnym zobrazowaniem tych objawów może być również wzmacniacz lampowy, który napędza kolumny, których nie jest w stanie wysterować - otrzymujemy ciemny, oleisty, lepki dźwięk (pozornie przyjemnie wycofany), snujący się, miękki, ociężały i pozbawiony energii bas oraz przyjemną średnicę z pozbawionymi ekspresji wokalami itp. Do tego należy dodać źle rozumiane ciemne tło, w którym praktycznie pozostają słyszalne tylko mocno akcentowane dżiwęki z tła, a milkną wszystkie słabsze i  cichsze. To tak jakbyśmy słuchając koncertu orkiestry symfoniczną słyszeli tylko te głośniejsze i  mocne dźwięki, a te tak ważne subtelniejsze cieniowania w ogóle do nas nie docierały.

To odpowiedni moment, aby zdecydowanie powiedzieć, że fundamentem decydującym o jakości i naturalności dźwięku systemu audio (prócz odpowiedniej akustyki pomieszczenia) jest "czystość" prądu. Dlatego kluczowe jest umiejętne a jedncześnie efektywne pozbycie się szkodliwych dla wysokiej klasy dźwięku zakłóceń EMI/RFI. Do tego celu potrzebne są specjalistyczne i odpowiednio dostrojone kable zasilające jak np. Demiurg z pasywnymi filtrami oraz pasywne filtry EMI/RFI , jak  X Bulki i X Blocki.

Warunkiem koniecznym i podstawowym jest oczyszczenie prądu z zakłóceń przed „wejściem” do zasilanych urządzeń oraz pozbycie się zakłóceń generowanych przez sam sprzęt, zwłaszcza jego zasilacze.
Nawet ekranowanie transformatorów zasilających w sprzęcie audio nie jest w stanie wyeliminować zakłóceń, które powodują. Pomiary dowodzą niezbicie, że najtrudniej ekranować najniższe częstotliwości, taką jest częstotliwość sieci elektrycznej, czyli 50Hz.
Zabudowanie transformatora  w "kubku" z miedzi lub konstrukcje podobne są mało skuteczne. Dlatego niestety zasilacze naszych HiEnd'owych urządzeń są kolejnym generatorem zakłóceń, którym należy się zająć, aby mieć najwyższej klasy dźwięk.

W Verictum podjęliśmy kompleksową walkę z tymi niekorzystnymi dla audio zakłóceniami, ale robimy to bez szkody dla samego dźwięku. Oferujemy najwyższej klasy kable zasilające wyposażone w pasywne filtry EMI/RFI. Ten pierwszy i bardzo ważny element filtracji „brudnego” prądu z sieci. Kolejnym etapem pozbywania się zakłóceń jest filtr wbudowany w naszą listwę sieciową oraz podłączany do niej filtr sieciowy pasywny X Bulk Gold. Filtr wbudowany w listwę sieciową ma za zadanie pochłaniać zakłócenia z zewnątrz, a X Bulk Gold likwiduje zakłócenia z przewodów PE. Następnie są X Bulki Silver, łączymy je z masą każdego urządzenia w systemie, eliminują zakłócenia nagromadzone w masie urządzeń.
Pozbyliśmy się do tej pory zakłóceń na drodze doprowadzenia energii elektrycznej do sprzętu audio. To jest warunek konieczny, ale niewystarczający. X Blocki położone bezpośrednio nad transformatorem zasilającym każdego urządzenia systemu, przechwytują i efektywnie eliminują konkretne zakłócenia generowane przez sekcje zasilania urządzeń. Teraz możemy w pełni wykorzystać i usłyszeć możliwości swojego systemu.
Tak kompleksowe, bardzo umiejętne  i skuteczne wyeliminowanie zakłóceń przez naszą pasywną filtrację pozwala dosłownie "wejść muzykom do pokoju". Realności wydarzeń muzycznych staje się tak namacalna, jak nigdy dotąd.
Muzyka nabiera kolorów, brył, faktury, dynamiki,przestrzenności, scena buduje się wszerz i w głąb, czystości i przejrzystości, a przede wszystkim naturalności. Dzięki tak kompleksowemu pozbyciu się zakłóceń odkryjesz pełny potencjał swojego systemu audio i świadomie zaczniesz rozwijać się na drodze słuchania i doceniania prawdziwej muzyki.

Rekomendujemy kompleksowe zastosowanie naszych filtrów w Twoim systemie. Można naturanie z powodzeniem wykorzystać tylko poszczególne elementy naszego systemu filtracji i rozwijać go stopniowo aż do momentu osiagnięcia satysfakcji. 
 
Kable zasilające.
 
W tej chwili na rynku powstało wiele firm kalarskich wyrastających z DIY. Nie ma w tym nic złego.
Najczęściej oferowane kable powstają w oparciu o dostępne przewodniki z metra różnych producentów, w tym
srebra 7N OCC z Ebay, oferowane przez sprzedawców z Chin itp.
Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że srebro o takiej czystości kosztuje odpowiednio i wiara w "cudowne" srebro OCC z Ebay za cenę zwykłego srebra jubilerskiego o próbie 930 jest naiwnością.
 
W związku z tym, że za główny Cel stawiamy sobie w Verictum produkcję kabli i kondycjonerów AC itp. jak najwyższej klasy pod względem dźwięku, nie korzystamy z ogólnodostępnych przewodników. Nie korzystamy z nich ze względu na ich ograniczenia, które wpływają na finalną jakość produktu i na sam dźwięk.
Pragniemy zwrócić uwagę, że przewodniki dostępne dla przysłowiowego "kowalskiego" czy to za granicą czy w kraju są wystarczające, aby domowym sposobem zrobić kabel.
Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele kabli na rynku powstających komercyjnie i w sferze DIY z takich przewodników.
 
W Verictum podchodzimy do budowy kabla zupełnie inaczej. Przewodnik jest pierwszym najważniejszym elementem determinującym w znacznym stopniu dźwięk, otwiera on bądź zamyka a w najlepszym wypadku ogromnie ogranicza możliwości konstruktorskie. W związku z tym wykorzystujemy tylko swój przewodnik, a konkretnie goły drut, który jest dla nas produkowany ściśle wg. naszej specyfikacji w krótkich seriach o konkretnej długości. Tak więc nasz przewodnik nie jest cięty ze szpuli, aby uzyskać określone właściwości brzmieniowe musi być on produkwany w odpowiednio krótkich odcinkach.
Taki drut jest  wielokrotnie droższy niż powszechnie dostępne przewodniki w sklepach, ale w ten sposób stosujemy najlepszy dla naszych projektów przewodnik, który pozwala na pracę nad najlepszymi projektami i umożliwia ich osiągnięcie.
Następnymi ważnymi czynnikami odróżniającymi produkt "z metra" od produktów dopracowanych na każdym etapie ich powstawania jest wykorzystanie technologii i badań ośrodków naukowych, z którymi współpracujemy. Są to technologie, które nazwaliśmy X. X dlatego, bo wykorzystujemy w danym momencie technologię akurat tą, która jest dostępna i spełnia nasze oczekiwania co do wykorzystania w konkretnym opracowywanym przez nas produkcie. X oznacza po prostu zaawansowane technologię i rozwiązania, z których czerpiemy, które moyfikujemy na nasze potrzeby i przenosimy w danym momencie na grunt audio.
Kolejnym ważnym aspektem jest produkcja ręczna.
 
 

Copyright © 2017 by verictum.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.